Brak aktywności fizycznej, nadwaga, urazy, skrzywienie kręgosłupa – to jedne z wielu czynników, które sprawiają, że z wiekiem zaczynamy narzekać na silny, nawracający ból pleców, będący objawem zwyrodnienia kręgosłupa. Leczenie chorób kręgosłupa lędźwiowego polega na stosowaniu odpowiednich ćwiczeń i uczestniczeniu w fizjoterapii. Co zrobić jednak, gdy te metody nie przynoszą ulgi a ból nie pozwala nam już normalnie funkcjonować i uczestniczyć w rehabilitacji?
Tam, gdzie nieinwazyjne metody leczenia nie wpływają na ograniczenie bólu, pomocy udzielić może nasza placówka. Leczymy ból, wykorzystując do tego metodę PRT.
Wskazaniem do zabiegu jest udokumentowany, trwający przynajmniej 3 miesiące ból niepoddający się konwencjonalnej terapii.
Zajmujemy się leczeniem bólu kręgosłupa. Metoda, którą stosujemy polega na wprowadzeniu odpowiednich preparatów leczniczych do ośrodka bólu pod kontrolą wysoko precyzyjnej aparatury (Tomografu Komputerowego).
Leczenie bólu
Leczenie bólu
Stosowane przez nas preparaty usuwają dolegliwosci bolowe poprzez dzialanie miejscowe przeciwzapalne , przeciwobrzekowe i przeciwbólowe.
W zakres oferty wliczone są:
1.
Konsultacja neurologiczna lub anestezjologiczna.
2.
Wykonanie badań morfologicznych mających na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwskazań do wykonania zabiegu.
3.
Przeprowadzenie tomografii komputerowej w celu ustalenia strategii oraz obszaru działania.
4.
Opcjonalnie: po szczegółowym opisie radiologicznym i tylko na
zalecenie wykonującego zabieg radiologa, wykonanie
rezonansu magnetycznego w celu wykluczenia innych
patologiczno-organicznych przyczyn dolegliwości.
5.
Osobista rozmowa z radiologiem interwencyjnym, przedstawienie
ustalonej terapii wraz z podpisaniem zgody na wykonanie zabiegu.
6.
Wykonanie pierwszego zabiegu oraz 4-godzinna opieka pielęgniarska
po zabiegu.
7.
Konsultacja lekarska po 48 godzinach od zabiegu w celu ustalenia
dalszego planu leczenia.
8.
W przypadku wystąpienia znacznej poprawy, zaleca się
dalszą terapię fizjoterapeutyczną.
Cena zabiegu:
od 350zł
ostateczna cena zabiegu zależna jest od ustalonego diagnostycznie obszaru działania związanego indywidualnie ze stopniem stanu zwyrodnienia leczonego odcinka kręgosłupa
W cenę wliczona jest:
szczegółowa analiza dokumentacji chorobowej pacjenta i ustalenie strategii działania w oparciu o nią
wstrzyknięcie pod kontrolą tomografu komputerowego preparatu leczniczego
opatrunek
obserwacja pacjenta po zabiegu (2-4 godziny)
wyniki
konsultacja i kontrola wyników terapii oraz ustalenie dalszej drogi działania w zależności od sukcesu pierwszego etapu.
Dodatkowo istnieje możliwość wykonania potrzebnych badań z zakresu diagnostyki obrazowej (TK lub MR) w naszym ośrodku. Koszty badań wahają się w granicach 180-380 zł. Więcej szczegółów na stronie: www.tomograf.cieszyn.pl. Celowana okołokorzeniowa terapia bólu pod kontrolą TK zalicza się do rzadko świadczonych usług. Nasza placówka z siedzibą w Cieszynie zaprasza na leczenie bólu tą skuteczną metodą wszystkich pacjentów ze Śląska, Małopolski, ale także całej Polski.
Z ofertą terapii PRT zwracamy się także do ośrodków rehabilitacji, które nie mogą wykonywać ćwiczeń z pacjentami ze względu na odczuwany przez nich ból.
O metodzie PRT
Blokada okołokorzeniowa
zwana także
celowaną okołokorzeniową terapią bólu pod kontrolą Tomografu Komputerowego
lub
periradikularną terapią bólu
(w skrócie PRT – ang. periradicular therapy) jest bezpieczną metodą leczenia bólu. Metoda ta pozwala złagodzić dolegliwości bólowe występujące między innymi przy niektórych schorzeniach kręgosłupa, zwyrodnieniach, dyskopatii czy rwie kulszowej. Wykorzystywana jest ona u pacjentów odczuwających dyskomfort spowodowany podrażnieniem korzeni nerwowych wynikającym ze zwężenia kanałów korzeniowych, występującym w odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa.
Terapia PRT polega na wykonaniu iniekcji środka miejscowo znieczulającego w połączeniu ze środkiem steroidowym o przedłużonym działaniu w okolicę stawów międzykręgowych, czyli w pobliżu korzeni nerwowych kręgosłupa. Wyjątkowość tej metody leczenia bólu wynika z połączenia szybkiego, lecz krótkotrwałego działania anestetyku - lignokainy lub bupiwacainy oraz preparatu zawierającego sterydowy lek przeciwzapalny, który działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo. Szczegółowe informacje na temat rodzaju stosowanych preparatów oraz dawki przekazywane są bezpośrednio pacjentowi lub jego lekarzowi prowadzącemu.
Zabieg odbywa się pod kontrolą 16-rzędowego tomografu komputerowego, który umożliwia precyzyjne podanie środka leczniczego w wybrany obszar.
Terapia oparta jest na serii zabiegów, których
końcowym efektem u 70-80% pacjentów jest całkowite lub znaczne wyeliminowanie przewlekłych bólów niereagujących na leczenie konwencjonalne.
Z pomocą metody PRT przeprowadzamy terapię bółów korzeniowych różnej etiologii. Terapeutyczne „wyłączenie” bólu może pomagać osobom zmagającym się z bólem w codziennym życiu, jak również podczas rehabilitacji.
Ból trwa
dłużej
niż 3 miesiące?
Konsultacje telefoniczne w sprawie zabiegów PRT
od poniedziałku do soboty
w godz. 16:00 – 20:00
pod nr telefonu:
od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 - 16:00
pod nr telefonu: